SIK SORULAN

Sınavdan başarısız olduktan sonra 3, toplamda ise 4 hakkınız vardır.
İlk Yardım Trafik ve Çevre Araç Tekniği Trafi Adabı Toplam Soru Sayısı
12 23 9 6 50


Her soru 2 puan olup 100 üzerinden en az 70 puan almanız gerekmektedir.

Sınavdan geçebilmeniz için en az 35 soru doğru cevaplamanız gerekmektedir.
2018 yılı için 75,00 TL’dir.
2016 yılı Ocak ayından itibaren sürücü kursu taban fiyatları Valilikler tarafından belirlenmektedir.

Taban fiyatın altında kayıt yapan kurumlara dönem kapatma, kurum kapatma ve idari para cezaları uygulanmaktadır.

Kurslarca belirlenerek ilan edilecek ders saati ücretleri, kursun eğitim maliyeti ve kursiyerin girebileceği sınav ile sınavda kullanılacak araçların yakıt giderleri ve görevlendirilen usta öğreticinin sınav günündeki ücreti de dikkate alınarak 7 kişiden oluşan komisyon tarafından eğitim maliyetlerine göre her yıl Aralık ayında bir sonraki yıl için belirlenen ders saati ücretlerinden az olmayacak şekilde belirlenir. Komisyon, vali veya görevlendireceği vali yardımcısının başkanlığında; il milli eğitim müdürü, ilçe milli eğitim müdürlerinden biri, il milli eğitim müdürlüğünde özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarından sorumlu milli eğitim müdür yardımcısı/şube müdürü, ilçe milli eğitim müdürlüğünde özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarından sorumlu şube müdürlerinden biri, il ticaret odası başkanlığı temsilcisi ve sürücü kurslarına ait sivil toplum kuruluşu temsilcisinden oluşur

E Sınıfı sürücü belgesi 01.01.2016 tarihi itibariyle kaldırılmıştır. yeni ehliyet sisteminde eşdeğer bir ehliyet sınıfı bulunmamaktadır. Kamyon kullanmak için C Sınıfı, Otobüs kullanmak için D sınıfı sürücü belgesi almanız gerekmektedir. 01.01.2016 tarihinden önce alınmış E sınıfları C ve D sınıfı olarak yenilenmektedir.
Teorik Sınav Sonuçları Sayfamızdan veya www.meb.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaranız ile öğrenebilirsiniz.

Elektronik Sınav Sonuçları sınav sonunda hemen açıklanmaktadır. Sınav salonunda bulunan kiosklardan T.C. Kimlik Numaranızı girerek sınav sonucunuzu öğrenebilir ve çıktısını alabilirsiniz veya Sınav sonunda kursiyerlerimiz kursumuzu arayarak hemen öğrenebilirler.